Rodzaj mocowania

Na śruby umiejscowione w okuciach (ramkach) ścianek korytek - sześć śrub na 1 mb.

 

Powyższy sposób mocowań jest zgodny z normą PN-EN 1433:2005.

AS PPH na podstawie wieloletnich doświadczeń i badań wypracowało systemy mocowań rusztów mając na uwadze w pierwszej kolejności względy bezpieczeństwa, a następnie warunki eksploatacji.

Mocowanie na śruby gwarantuje niezawodną współpracę rusztu z korpusem korytka i eliminuje wystąpienie jakichkolwiek luzów, które mają niejednokrotnie miejsce przy innych rozwiązaniach i są przyczyną wielu uszkodzeń całych systemów odwodnień. Przy odwodnieniach o wyższej klasie obciążeń, mocowania zatrzaskowe, stosowane przez niektóre firmy nie sprawdzają się w średnim i dłuższym okresie eksploatowania. Zużycie, zmęczenie i korozja elementów powoduje powstanie luzów, które narażają ścianki korpusu na niszczące działanie sił poprzecznych (hamowanie, ruszanie pojazdów).

Śruby stosowane we wszystkich rodzajach mocowań wykonane są ze stali nierdzewnej o podwyższonej wytrzymałości, co zabezpiecza przed zerwaniem lub uszkodzeniem śruby. Wkręcane są w ocynkowane gwintowane gniazda wyposażone w kanały przelotowe umożliwiające czyszczenie. Stosowanie śrub ze stali nierdzewnej zabezpiecza skutecznie przed korozją. Rozwiązanie takie umożliwia odkręcanie i przykręcanie śrub prostym przyrządem bez żadnych trudności. Sześć śrub na długości 1 metra to optymalna ilość, która jest gwarancją bezpieczeństwa, a jednocześnie nie powoduje zbyt dużych nakładów pracy przy eksploatacji.