Montaż i wbudowanie systemu odwodnień

System odwodnienia może składać się z różnorodnych elementów. Będą się różnić od siebie nie tylko wymiarami, kształtem oraz funkcjonalnością, ale również materiałami, z których są produkowane. Indywidualne cechy poszczególnych części instalacji odprowadzającej wodę pozwalają na ich zastosowanie w odmiennych warunkach oraz miejscach. Od tego również będzie zależeć sposób montażu i wbudowania. Montaż odwodnienia liniowego z rusztem, będzie wyglądać nieco inaczej niż przykładowo odwodnienia szczelinowego monolitycznego. Dlatego przedstawiamy Państwu najważniejsze zasady montażu i wbudowania poszczególnych systemów odwodnień dostępnych w naszej ofercie.

 

Pliki do pobrania

 
 

Solidne mocowanie odwodnienia liniowego

Układanie korytek odwodnienia liniowego odbywa się na betonie półsuchym. W celu uzyskania szczelnego połączenia należy podczas montażu nałożyć zaprawę klejową na damski felc, a po dociśnięciu drugiego korytka nadmiar zaprawy zebrać. Następnie obetonować boki korytek według rysunków. Alternatywą dla zaprawy klejowej jest zastosowanie masy klejąco-mocującej - wyrobu firmy ITBUD do trwałego osadzania odwodnienia liniowego.

Stosowanie betonu półsuchego pod korytka umożliwia dokładne i łatwe wypoziomowanie. Beton stosowany do ławy i obetonowania nie może być niższej klasy niż podłoże i nawierzchnia odwodniana. Poszczególne elementy łączy się ze sobą zaprawami mrozoodpornymi i wodoszczelnymi. Dylatację należy wykonać z mas elastycznych. Korytka można ciąć - najlepiej w miejscu połączenia kratek.

Montaż i wbudowanie

Przed montażem poszczególnych elementów systemu odwodnieniowego warto zapoznać się ze szczegółową instrukcją oraz rysunkami technicznymi dołączonymi do każdego systemu. W przypadku problemów z montażem lub doborem dodatkowych elementów, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Służymy pomocą oraz praktycznymi wskazówkami dotyczącymi montażu oraz wbudowania danego systemu odwodnienia. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszego punktu sprzedaży.