Podczas budowy obiektów sportowych wymagane jest zastosowanie różnorodnych rozwiązań w celu optymalnej zabudowy kanału z uwzględnieniem rodzaju nawierzchni i ewentualnej różnicy wysokości między bieżnią a przyległym obszarem, ważne jest zapewnienie szybkiego odprowadzenia wody deszczowej z bieżni i boiska, aby zawody sportowe mogły odbywać się także przy niesprzyjającej warunkach atmosferycznych. 

Na w/w inwestycje firma AS PPH posiada w swojej ofercie szeroką gamę produktów. Najczęściej stosuje się systemy AS-A100, AS-B100, AS-100 i AS-A150T o średnicach wewnętrznych 100, 150mm. Korytka wyposażone są w ruszty wykonane z żeliwa sferoidalnego mocowane do korpusu za pomocą śrub wykonanych ze stali nierdzewnej,
o podwyższonej wytrzymałości. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo dobry element blokujący kratkę oraz eliminuje wystąpienie luzów i klawiszowania. Korpusy korytek wykonane są z betonu cementowego z dodatkami polimerowymi klasy C60/75 wzmocnionego włóknem szklanym alkalioodpornym, które polepsza właściwości na zginanie i udarność. Odwodnienia wykonane są w sposób zapewniający ich funkcjonalność oraz łatwość i szybkość montażu.

Wybrane inwestycje na których zostały zastosowane korytka AS:

• Obiekty sportowe w Szkole Podstawowej Nr. 330 w Warszawie. Wyposażone 
w boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawy syntetycznej oraz boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej.

• Stadion w Grójcu na którym swoje mecze rozgrywa zespół Mazowsza – III liga polska. Obiekt może obecnie pomieścić około 1300 widzów, z czego 1000 miejsc jest siedzących.

• Boisko wielofunkcyjne przy ulicy Strażackiej w Lubrańcu.

Systemy odwodnień AS PPH na wszystkich wyżej wymienionych obiektach świetnie się sprawdzają i umożliwiają zarówno profesjonalistom jak i amatorom komfortowe i bezpieczne treningi oraz zapewniają doskonałe warunki do uprawiania sportu.